پرسپولیس تهرانفوتبال ایرانلیگ برتر خلیج فارس

خوان کارلوس گاریدو سرمربی پرسپولیس کیست؟ + افتخارات

بعد از انتشار استوری اینستاگرامی بانک شهر، مشخص شده است که آن‌ها به توافق با خوان کارلوس گاریدو به‌عنوان سرمربی پرسپولیس رسیده‌اند. مدت زمان قرارداد پرسپولیس با این سرمربی اسپانیایی یک‌ساله است و او تا سال ۱۴۰۴ سرمربی پرسپولیس است.

 

به‌گزارش نیمه دوم؛ رسانه‌های الجزایری مدعی شده‌اند که او نمی‌تواند سرمربی تیمی شود تا زمانی‌که مطالبات ایجنت خود را پرداخت کند. اما باشگاه پرسپولیس رسما اعلام کرده است که او با پرسپولیس به توافق رسیده است. حالا قرار است ما بدانیم که خوان گاریدو کیست و چه کارنامه‌ای دارد.

 

بیوگرافی خوان کارلوس گاریدو

خوان گاریدو متولد ۱۹۶۹ در والنسیای اسپانیا است و تقریبا ۵۵ سال سن دارد. در حال حاضر هیچ اطلاعات مناسبی در مورد زندگی شخصی و دوران بازیکنی این سرمربی اسپانیایی وجود ندارد. تاکنون مشخص شده است که او ۳ فرزند (۲ پسر و یک دختر) دارد. دوران مربیگری او از سن ۲۴ سالگی شروع شده است.

کارنامه مربیگری خوان کارلوس گاریدو

دوران مربیگری گاریدو از سال ۱۹۹۳ در تیم محلی منطقۀ والنسیا به‌نام ال پویگ شروع شد. او در سال ۱۹۹۸، بعد از صعود اوندا به دستۀ چهارم، خوان هدایت این تیم را در لیگ El Puig Club de Fútbol را برعهده گرفت و در سال ۱۹۹۹ از این تیم جدا شد.

 

گاریدو حدود ۳ سال از دنیای مربیگری دور شده بود و در سال ۲۰۰۳ با هدایت ویارئال بی تا سال ۲۰۱۰ سرمربی این تیم بود.

 

پس از باخت ارنستو والورده در بازی خانگی مقابل اوساسونا، سرمربی جدید پرسپولیس در سال ۲۰۱۰ هدایت تیم اصلی ویارئال را برعهده گرفت و تا سال ۲۰۱۱ سکاندار تیم اصلی ویارئال را برعهده داشت. ویارئال در آن سال در رتبۀ چهارم لالیگا قرار گرفت و به لیگ قهرمانان اروپا راه یافت.

 

ویارئال در زمان هدایت خوان گاریدو در لیگ اروپا به نیمه نهایی رسید و توسط پورتو حذف شد. بعد از جدایی خوان کارلوس از ویارئال، او در سال ۲۰۱۲ با تیم کلوب بروژ بلژیکی به توافق رسید و جایگزین ژرژ لیکنز  شد و به‌مدت یک‌سال (تا سال ۲۰۱۳) سرمربی این تیم بود.

 

دو ماه بعد از جدایی از کلوب بروژ، او در سال ۲۰۱۳ او دوباره به لیگ اسپانیا بازگشت و سرمربی رئال بتیس شد. خوان کارلوس گاریدو از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴، هدایت تیم اسپانیایی رئال بتیس را برعهده داشت. بعد از شکست ۵ بر صفر رئال بتیس مقابل رئال مادرید، او از هدایت بتیس اخراج شد.

 

در سال ۲۰۱۴ رئال بتیس به از لالیگا سقوط کرد و بتیسی‌ها با گابریل کالدرون به توافق رسیده‌اند. لازم به‌ذکر است گابریل کالدرون هم سابقۀ سرمربی‌گری در پرسپولیس دارد و تنها ۱۹ بازی سرمربی سرخپوشان پایتخ بود.

 

در سال ۲۰۱۴، خوانِ اسپانیایی به آفریقا و سپس آسیا رفت و از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ هدایت الاهلی مصر و پس از یک‌سال دوری، از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ هدایت الاتفاق عربستان را برعهده گرفت.

 

او در سال ۲۰۱۷ از لیگ عربستان خارج شد و هدایت یک تیم مراکشی به‌نام الرجا کازابلانکا در سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ برعهده گرفت. چند شکست پیاپی باعث اخراج او از این تیم مراکشی شد. سپس خوان کارلوس گاریدو مجدد به آسیا بازگشت و در سال ۲۰۱۹ سرمربی العین امارات شد.

 

در سال ۲۰۱۹، یک باشگاه تونسی به‌نام ستارۀ ساحلی با خوان کارلوس به‌توافق رسید و پس از یکسال، او در سال ۲۰۲۰ به الوداد کازابلانکا پیوست.

 

در سال ۲۰۲۱ باشگاه کاستیون والنسیا با گاریدو به‌توافق دست یافت و پس از یکسال، او در سال ۲۰۲۲ سکاندار تیم اسماعیلی مصر را برعهده گرفت.

 

تقریبا دو سال پیش یعنی در سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۴، باشگاه الوداد کازابلانکا بازهم با خوان کارلوس گاریدو اسپانیایی به‌توافق دست یافت و این سرمربی پس از جدایی از باشگاه مراکشی، در سال ۲۰۲۴ یعنی ۱۴۰۳ احتمالا به پرسپولیس بپیوندد.

 

در طول دوران مربیگری خوان گاریدو، او در ۷۸۵ بازی سرمربی بود و ۳۵۵ برد، ۱۹۲ مساوی و ۲۳۸ باخت کسب کرده است. تقریبا در ۴۵.۲۲ درصد بازی‌ها پیروز شده است.

سابقه مربی‌گری خوان کارلوس گاریدو مقابل استقلال

در زمانی که خوان گاریدو سرمربی العین بود، در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹ با استقلال، الدحیل و الهلال هم‌گروه بود. او در این تیم جانشین زوران مامیچ شد و دو بار به مصاف استقلال تهران رفت. العین با هدایت گاریدو در برابر استقلال به یک تساوی یک بر یک و یک شکست دو بر یک رسید. سرمربی استقلال در این فصل فرهاد مجیدی بود.

 

خوان کارلوس گاریدو چندی بعد از هدایت العین برکنار شد و با قراردادی ۳ ساله به تیم ستاره ساحلی تونس رفت و بعد از ۳ ماه به دلیل کسب نتایج ضعیف برکنار شد.

 

افتخارات خوان گاریدو

اولین دستاورد خوان کارلوس گاریدو قهرمانی در جام کنفدراسیون آفریقا با تیم مصریالاهلی در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ بود. او در سال ۲۰۱۴ موفق شد قهرمان سوپرکاپ مصر را با تیم الاهلی مصر به‌دست آورد. پس از جدایی او از مراکش، در سال ۲۰۱۷ توانست با الرجا کازابلانکا قهرمان جام حذفی مصر شود.

 

حالا باید دید که سرمربی احتمالی پرسپولیس در لیگ بیست‌وچهارم خلیج فارس می‌تواند افتخار جدیدی کسب‌کند یا اینکه یکسال بعد از هدایت سرخپوشان پایتخت اخراج می‌شود.

منبع:WikiPedia

دکمه بازگشت به بالا